Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Έπαιξε με την φωτιά, πήρε την νίκη (2-1)

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με την φωτιά απέναντι στον ΠΑΟ, έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά κέρδισε εν τέλει κέρδισε με 2-1 στην κατάμεστη Τούμπα. Προηγήθηκαν οι πράσινοι με τον Μπέργκ, ισοφάρισε ο Στοχ, το γύρισε ο Αθανασιάδης.

Ένας διαφορετικός ΠΑΟΚ σχετικά με άλλα παιχνίδια παρουσιάστηκε στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό. Πολλά αμυντικά λάθη, ενώ η επίθεση έκανε αυτό που έπρεπε, δημιουργώντας πολλές φάσεις. Ένα από τα πολλά λάθη, ήταν αυτό του Κατσουράνη, που έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟ, αφού ο διεθνής αμυντικός άφησε τον Μπέργκ μόνο του που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 22?.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να ανεβάζει ρυθμούς και λίγα λεπτά αργότερα, έφτασε στην ισοφάριση και συγκεκριμένα στο 27? Ο Σαλπιγγίδης ανετράπη από τον Ρισβάνη και ο Στοχ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και έκανε το 2-1 με τον Αθανασιάδη στο 47? Λίγο πριν το τέλος ο ΠΑΟ κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Κίτσιου σε σουτ του Σουηδού, αλλά ο ίδιος παίκτης αστόχησε!

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης

Τέλος του αγώνα

90' Φάουλ του Λούκας, στα χέρια του Καπίνο η μπάλα

89' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Αθανασιάδης εκτός μέσα ο Νέτσιντ

87' Κίτρινη κάρτα στον Μπέργκ

82' Άστοχο πέναλτι του Μπεργκ για τον Παναθηναϊκό

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. O Πέρεθ Μαρτίνεθ αντικαθιστά τον Νίνη

80' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό μετά από χέρι του Κίτσιου

79' Σουτ του Τριανταφυλλόπουλου για τον Παναθηναϊκό και απόκρουση από τον Βιτόρ

Κίτρινη Κάρτα στον Κωνσταντινίδη

67' Σουτ του Σαλπιγγίδη για τον ΠΑΟΚ, αποκρούει ο Καπίνο και στην συνέχεια ο Αθανασιάδης δεν καταφέρνει να σκοράρει σε κενή εστία.

Κίτρινη Κάρτα στον Κατσουράνη Ο Σίλντενφελντ θα κόψει την μπάλα και ο Κατσουράνης θα τον βρει από πίσω.

58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. O Ατζαγκούν αντικαθιστά τον Μέντες

57' Σουτ του Μπεργκ για τον Παναθηναϊκό και μπλοκάρει ο Χακόμπο

56' Σουτ του Αθανασιάδη για τον ΠΑΟΚ και μπλοκάρει ο Καπίνο

54' Σουτ του Σαλπιγγίδη για τον ΠΑΟΚ και μπλοκάρει ο Καπίνο Νέα επίθεση για τον ΠΑΟΚ με την μπάλα να φτάνει στον Σαλπιγγίδη, αυτός γύρισε και έκανε ένα συρτό σουτ με τον Καπίνο να μπλοκάρει σταθερά.

49' Σουτ του Στοχ έξω από την περιοχή, άουτ

47' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ μετα από σέντρα του Λίνο και κεφαλιά του Αθανασιάδη! 2-1 ο ΠΑΟΚ

46' Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά

Ημίχρονο στην Τούμπα

38' Κίτρινη κάρτα στον Μπέργκ

37' Καλή σέντρα του Νίνη μέσα στην περιοχή, δεν υπήρξε κανείς αποδέκτης

35' Σουτ του Σαλπιγγίδη μετά από ωραίο κατέβασμα του Αθανασιάδη, ψηλά η μπάλα

Μισή ώρα παιχνίδι στην Τούμπα, ωραίο θέαμα, πάνω κάτω η μπάλα και δύο τέρματα μέχρι στιγμής από Μπέργκ και Στοχ

Ο Λίνο δείχνει να κουτσαίνει, σε πολλές φάσεις, αργεί να γυρίσει

27' Γκολ του Στοχ για τον ΠΑΟΚ με πέναλτι Ο Στοχ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι. Ο Σλοβάκος έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία και τον Καπίνο στην δεξιά και την ισοφάριση για τον ΠΑΟΚ.

26' Κίτρινη στον Ρισβάνη

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ μετά από φάουλ του Ρισβάνη στον Σαλπιγγίδη

24' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. O Ντίνας αντικαθιστά τον Κλωναρίδη

23' Ο Κλωναρίδης δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά και θα γίνει αλλαγή.

22' Γκολ με κεφαλιά από τον Μπεργκ (Παναθηναϊκός) Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ με τον Μπεργκ. Ο Ζέκα πήρε την μπάλα από τα δεξιά έκανε μια όμορφη σέντρα και ο Σουηδός σέντερ φορ με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Χακόμπο και άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό μέσα στην Τούμπα.

21' Κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου για τον Παναθηναϊκό και μπλοκάρει ο Χακόμπο

19' Κεφαλιά του Αθανασιάδη για τον ΠΑΟΚ και μπλοκάρει ο Καπίνο Ο Λάζαρ κέρδισε την μπάλα στα δεξιά, έκανε την σέντρα ο Αθανασιάδης ανενόχλητος πήρε την κεφαλιά και έπιασε ο Καπίνο.

12' Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει μέτρα, προσπαθεί να απειλήσει ενώ την ίδια ώρα ο Καπίνο δείχνει μια αστάθεια στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

8' Σουτ του Σαλπιγγίδη για τον ΠΑΟΚ και απόκρουση από τον Μπεργκ

7` Παιχνίδι κέντρου με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων

5' Βαθιές μπαλιές μέχρι τώρα στο ματς, καμία φάση από τις δύο ομάδες