Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

Ξόρκισε το κακό στη Νέα Σμύρνη ο Άρης (1-2)

Μπορεί να βρέθηκε δύο φορές με την πλάτη στον τοίχο σήμερα ο Άρης, όμως κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή (2-1) και με το ασύληπτο σουτ του Ουντότζι στο 88' "απέδρασε" με τους τρεις βαθμούς από τη Νέα Σμύρνη.

Αρχικά, κόντρα στην ροή του αγώνα ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ με τον Καμπάνταη (58'). Η απάντηση για τον Άρη ήταν άμεση. Στο 62ο λεπτό ο Αγκάνθο με κεφαλιά-ψαράκι ισοφάρισε κι ενώ οι "κίτρινοι" έδειχνε να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο, ήρθε η αποβολή του Τσουμάνη. Ο Πανιώνιος πίεσε ασφυκτικά την άμυνα του Άρη αλλά στο 88' ο Σαλόζε Ουντότζι με την βολίδα που εξαπέλυσε δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γιαννακόπουλο και στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Πανιώνιο, χάρισε το πρώτο τρίποντο στην ομάδα του....

Διαβάστε αναλυτικά την ροή της αναμέτρησης:

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+4 ΑΛΛΑΓΗ: Ο Καρασαλίδης στην θέση του Ηρακλή.

88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-2 ο Άρης!
"Βολίδα" του Ουντότζι έξω από την περιοχή και γκολ για τον Άρη!!!!

86' ΑΛΛΑΓΗ: Αλλαγή για τον Πανιώνιο. O Ντούνης αντικαθιστά τον Κολοβό

82' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Γιάννη μέσα από την περιοχή του Διούδη.

79' ΑΛΛΑΓΗ: Ο Σταυρόπουλος στην θέση του Τάτου.

75' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ουντότζι μπαίνει στην περιοχή, ππλασάρει από πλάγια θέση, η μπάλα ξυστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

73' ΑΛΛΑΓΗ: Ο Λάσνικ στην θέση του Μενδρινού

67' ΑΛΛΑΓΗ: Ο Νταμαρλής στην θέση του Ίμπε (αλλαγή τακτικής από τον Μιλίνκοβιτς)
*Ο Ηρακλής "πειραματικά" θα παίξει αριστερό μπακ και ο Νταμαρλής στα χαφ.

64' ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη!

62' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-1 Ο Άρης ισοφαρίζει! Κόρνερ από τον Ουντότζι, κεφαλιά "ψαράκι" από τον Αγκάνθο και ο Άρης φέρνει το ματς στα ίσια!

60' Κίτρινη κάρτα σε Γιαννακόπουλο και Πουλίδο

58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ: Ακόμη ένα γκολ από το... πουθενά που δέχεται η εστία του Άρη! Ο Κολοβός σουτάρει από πλάγια αριστερά, ο Διούδης επεμβαίνει σε πρώτο χρόνο, η μπάλα φτάνει στον Καμπάνταη και σε κενή εστία σουτάρει για το 1-0.

57' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό (για "θέατρο")

56' ΑΛΛΑΓΗ: Ο Γιάννου στη θέση του Παναγιωτούδη

55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Πρώτο σουτ από τον Τάτο, μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα, φτάνει στον Ίμπε, από θέση βολής ο Νιγηριανός σουτάρει δυνατά πάνω στον Γιαννακόπουλο.

54' Σουτ του Οικονομόπουλου από μακρινή απόσταση, η μπάλα στα χέρια του Γιαννακόπουλου

49' Σούτ του Αγκάνθο από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει άουτ.

48' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

46' ΕΝΑΡΞΗ δευτέρου ημιχρόνου (χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.)

*59%-41% η κατοχή υπέρ του Πανιωνίου στο πρώτο ημίχρονο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

45' Η άμυνα του Άρη δέχεται πίεση τα τελευταία λεπτά. Το 0-0 παραμένει

41' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σουτ του Μητρόπουλου έξω από την περιοχή, ο Διούδης πέφτει στα αριστερά και αποκρούει σε κόρνερ.

38' Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη.

35' Ο Άρης στέκεται πολύ καλά στο γήπεδο μέχρι στιγμής...

32΄Ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετική μπαλιά του Ουντότζι, βρίσκει τον Τάτο, αυτός από θέση βολής σουτάρει ψηλά άουτ.

31' Πανιώνιος και Άρης παραμένουν στο 0-0, χωρίς κάποια ιδιαίτερα αξιοσημείωτη φάση στον αγώνα...

28' Πρώτο σουτ για τον Πανιώνιο. Το σουτ του Παναγιωτούδη περνάει άουτ.

25' Παιχνίδι δίχως φάσεις μέχρι στιγμής και χωρίς θέαμα.

20' Ο Ουντόζι μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Πανιωνίου σουτάρει, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει σε κόρνερ.

16' Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

14' 49%-51% η κατοχη, υπέρ του Άρη

8' Κίτρινη Κάρτα στον Καμπάνταη

1' ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ....

*Στο αντίστοιχο περσινό παιχνίδι που έγινε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Πανιώνιος επικράτησε με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Λαμπρόπουλου.

*Ο παίκτης που έμεινε εκτός 18άδας για τον Άρη είναι ο Καραγκούνης.

*Ο Δημήτρης Στυλιάρας από την Αιτωλοακαρνανία με πρώτο βοηθό τον Δημήτρη Γκάγκα από την Λάρισα και δεύτερο τον Κώστα Πολυχρόνη από την Αιτωλοακαρνανία ορίστηκαν για το παιχνίδι.
4ος διαιτητής ορίστηκε ο Σταύρος Τριτσώνης από την Αθήνα και παρατηρητής ο Σπύρος Παπαδάκος από την Λακωνία.