Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017

Champions League: Τίτλοι τέλους για Ολυμπιακό, ήττα (3-1) στην Πορτογαλία.

Φωτογραφία: ΑΠΕ-ΜΠΕ
Τα ευρωπαϊκά όνειρα του Ολυμπιακού τελείωσαν στην Πορτογαλία, καθώς η ομάδα του Πειραιά έχασε με 3-1 από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.
Η ομάδα του Ζέσους ήταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ανώτερη, έχασε πολλές ευκαιρίες και... καθάρισε το ματς πριν τελειώσει το 45λεπτο. Ετσι, ελπίζει στην 2η θέση μετά το 0-0 ανάμεσα στην Γιουβέντους και την Μπαρτσελόνα στο Τορίνο, ενώ ο ΟΣΦΠ είναι και μαθηματικά τελευταίος.
Ο Ντοστ στο 40' έκανε το 1-0, ενώ τρία λεπτά μετά ο Μπρούνο Σέζαρ... τελείωσε ψυχολογικά τον Ολυμπιακό με το 2-0 πριν το ημίχρονο. Στο 66' ξανά ο Ντοστ έκανε το 3-0, αλλά μείωσε ο Οφόε με το γκολ της τιμής σε 3-1.
Τελευταίο ματς για τον Ολυμπιακό με την Γιουβέντους στο Καραϊσκάκη, με την ιταλική ομάδα να θέλει νίκη για να συνεχίσει στο Champions League.